Bedensel Engelliler Masa Tenisi Şampiyonası
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı ( TESYEV ) – Bedensel Engelliler Spor Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Bedensel Engelliler...
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı ( TESYEV ) – Bedensel Engelliler Spor Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 21 – 23 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Ahmet Cömert Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.
Şampiyonada toplam 19 ilden , 100 ü aşkın sporcunun mücadele etmesi, müsabakalar sırasında ‘top toplayıcı’ olarak görevlendirilen SHÇEK Şeyh Zayed Çocuk Yuvası çocuklarının pozitif enerjileri, Bakırköy Belediye Bandosu’nun salonda bulunarak bu coşkulu atmosferin, yine coşkuyla bando eşliğinde sona ermesini sağlaması akılda kalan güzelliklerden sadece birkaçı oldu. En büyük ilgiyi ise Avrupa 3. sporcumuz Neslihan Kavas gördü. Sempatik ve sportmen tavırlarıyla dikkat çeken Neslihan, turnuva sonunda Faruk Akbağ ile bir gösteri maçı yaptı.
Ayrıca vatani görevini yapmakta olan ve müsabakaları izlemek üzere salona gelen askerlerimiz, sporculara yoğun tezahüratta bulunup, onları motive etmeye çalıştı.
Kapanış töreni esnasında, şampiyonaya destek ve sponsor olan Gillette, Pancho Giyim, Esem Spor, Kristal Kola ve Speedy (Hun Halkla İlişkiler) firmalarına teşekkür plaketleri sunuldu.
Şampiyonada aşağıdaki sonuçlar elde edildi:
Takımlar...
Klasman 3. – 4. – 5.
1. Adana Engelliler Spor Kulübü
2. Adana Martı Engelliler Spor Kulübü
3. Kara Kuvvetleri Gücü – Ankara
Klasman 6. – 7. – 8.
1. Veteran Masa Tenisçiler Spor Kulübü
2. Mardin İl Müdürlüğü
3. Mersin İl Müdürlüğü
Klasman 9. – 10.
1. Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı – İstanbul
2. Veteran Masa Tenisçiler Spor Kulübü – İstanbul
3. Sakatlar Spor Kulübü - İstanbul
Ferdi... (Bayanlar )
1. Neslihan Kavas – Çağfen Spor Kulübü – Eskişehir
2. Nesibe Özçınar - Şanlıurfa Özürlüler Spor Kulübü
3. Ayşe Sarıkaya – Vadiler Kenti Kapadokya – Aksaray
Ferdi... Erkekler
Klasman 3
1. Cenap Şimşek - Adana Engelliler Spor Kulübü
2. Ufuk Kurtoğlu – Alaşehir Belediye – Manisa
3. Hamza Baydar – Kara Kuvvetleri Gücü – Ankara
Klasman 4
1- Oktay Kaya İşoğlu - Adana Engelliler Spor Kulübü
2- Celal Karadoğan - Adana İl Müdürlüğü
3- Koray Cömert – Bornova Barışgücü – İzmir
Klasman 5
1- Sedat Karabulut – Adana Martı Engelliler Spor Kulübü
2- Ali Özkan – Adana Engelliler Spor Kulübü
3- Mahmut Yılmaz – Vadiler Kenti Kapadokya – Aksaray
Klasman 7-8
1- Nazım Arpacı – Veteran Masa Tenisçiler Spor Kulübü -İstanbul
2- Uğur Muratoğlu – Mardin İl Müd.
3- Rıdvan Fidan - Mardin İl Müd.
Klasman 9 – 10
1- Osman Karagülleler – Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı- İstanbul
2- Ferit Atabey - Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı- İstanbul
3- Faruk Akbağ – Aydın İl Müd.