But I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and will give you a complete account of the system and expound the actual teachings of the great explore

shape
shape

Yönetim Kurulu

Dr. Av. Murat AKSUYönetim Kurulu Başkanı

Dr. Av. Murat Aksu 24 Temmuz 1969’da Diyarbakır’da doğdu. Orta öğrenimine İzmir Fen Lisesi’nde devam etti. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Aksu, Oklahoma City University’de yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Bilimleri’nde doktora derecesi aldı.

Dr. Av. Murat Aksu, 1990-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi, 1999-2001 yılları arasında da Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

Dr. Av. Murat Aksu’nun 30 yılı aşan spor yöneticiliği kariyeri 1990 yılında Türkiye Boks Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Üyeliği ile başladı. Sırasıyla 1994’te Türkiye Boks Federasyonu Hukuk Müşavirliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 1996’da Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Dış İlişkiler Kurulu Üyeliği, 2000 Yılında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004’te Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) İkinci Başkanlığı, 2014 yılından bugüne kadar Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Dr. Av. Murat Aksu, ASC Hukuk’un kurucu ortağıdır.

Evli ve üç çocuk babası olan Dr. Av. Murat Aksu, halen Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekilliği görevlerine devam etmektedir. Aralık 2022’de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) Başkanı, Ocak 2023’de ise Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Başkanı olmuştur.

Burak SARICA Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Burak Sarıca 1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Tekstil Meslek Lisesi’nden mezun olan Sarıca, 1997 yılında okuduğu Liverpool John Moores Üniversitesi’ni bıraktı ve iş hayatına atıldı.

Kumaş üzerine baskı konusunda uzmanlaşan Burak Sarıca, şirketiyle zamanla dünya markalarına üretim ve tasarım hizmeti vermeye başladı.

2003 Yılında EMSİAD Sanayicileri İşadamları Derneği kurucu başkanlığında, iki dönem de yönetim kurulunda görev yaptı. Kendi sektörüyle ilgili Amerika’da yapılan yarışmada 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 yıllarında ülkemize dünya birincilikleri getirdi. Bu süreçte bir resmin, bir fotoğrafın ya da tasarlanan bir kıyafetin hep aynı görsel doğurganlıktan ilham aldığını fark eden Burak Sarıca, yeteneğini sanatla buluşturmaya karar verdi ve 2003 yılında İstanbul’da resim atölyesini açtı. Sarıca’nın plastik sanatlar alanında yapmış olduğu çalışmalar zaman içinde dijital teknolojinin de gelişmesiyle yerini fotoğrafçılığa bıraktı ve bu alanda dört sergi açtı.

2004 Yılında Kâğıthane Tekstil Meslek Lisesi baskı bölümünün uluslararası standartlarda kurulmasına destek olan işadamı, yine aynı yıl Erozyonla Mücadele Hareketi’ne bir orman kazandırdı.

2007 Yılında 13 derslik İlköğretim Okulu’nun, 2009 yılında 24 derslikli Tekstil Meslek Lisesi’nin kaba inşaatının tamamen hibe olarak yapılmasını sağladı. Aynı zamanda otomobil yarışçılığı da yapan Burak Sarıca’nın bu alanda da çeşitli yarışlarda Türkiye çapında dereceleri bulunmaktadır.

Sanatçı ve sporcu kişiliğinin yanı sıra eğitim alanı başta olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesinde de yer alan Sarıca, 2012 yılında Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı  (TESYEV) Mütevelli Heyeti üyeliği ile engelli sporları camiasına adım attı.

2014/2016 döneminde TESYEV Yönetim Kurulu üyesi olan Sarıca, 2016 yılında ise Asbaşkanlık görevine getirildi.

Sarıca, 2015 yılından bu yana TMPK üyesidir.

İkbal YİĞİTALP Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve University of Porsmouth’da Uluslararası İlişkiler okudu. Yüksek lisansını Uluslararası İşletme üzerine London Regents ve Bournemouth University’de tamamladı.Aile işi olan otelcilik konusundaki hassas titizliği, turizm ve otel işletmeciliği konularındakidaki tecrübelerini “laundry” alanı ile birleştirerek sanayiciliğe attığı adımla endüstriyel yıkama hizmeti vermektedir. İstanbul Hadimköy Atatürk Sanayi Bölgesi’nde ile İstanbul Havalimanı’nda olmak üzere iki fabrikası bulunmaktadır.HASİAD (Hadımkoy Arnavutköy Sanayici ve İş İnsanları Derneği)’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İSO (İstanbul Sanayi Odası)’nda 11. Meslek Komitesi Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Belkıs AKTÜRK Sayman

Linans eğitimini İstanbul Üniversitesi Arkeloji ve Sanat Tarihi Bölümünde tamamlayan Aktürk Marmara Üniversitesinde MIS eğitimi aldı. 1995 yılında Milliyet Gazetesinnde Melih Aşıkla Açık Pencere köşesinde başladığı meslek hayatına Dünya Gazetesi ve Sabah Gazetesi Yazı İşleri bölümünde devam etti. Mehmet Ali Biranddan aldığı davetle 32.Gün televizyon programına geçti. Aralarında İÇDAŞ, SEV ve Kadir Has Üniversitesinin de bulunduğu Türkiye`nin önde gelen kuruluşlarında Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yaptı.. Uzun zaman Kubbealtı Hikayeleri adlı televizyon programının yanı sıra aynı isimli köşesinde yazılarını sürdürdü. Halen hem İthaf Dergisi başta olmak üzere çeşitli yayın kuruluşlarında röportajlarını sürdürmekte hem sunuculuk ve moderatörlük yapmakta hem de sanat ekibiyle hazırladığı sergilerde kuratörlük yapmakta.

Kazım Âli KİREMİTÇİOĞLU Genel Sekreter

1967 yılında İstanbulda doğdu. Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra 1990 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Arçelik A.Ş. de ürün müdürü olarak başladığı iş hayatında sırasıyla Johnson and Johnson’da Zincir Mağazalar Satış Müdürlüğü, Hürriyet Gazetecilik Grup Başkanlığı, Doğuş Medya Grup Danışmanlığı, İstanbul 2020 Olimpiyat Ve Paralimpik Adaylığı CEO’luğu görevlerinde bulunmuş olup , şu anda The Sales Machıne İstanbul Ajans Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kazım Âli Kiremitçioğlu, Almanca ve İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Fikret ERCANYönetim Kurulu Üyesi

1947 yılında Sivasta doğdu. Liseyi Sivas’ta bitirdikten sonra 1967 yılında İstanbula geldi. O tarihte hem Edebiyat Fakültesi sosyoloji bölümüne hem de gazeteciliğe başladı. Çalıştığı ilk gazete Hürriyet`e ait Yeni Gazete idi.

Orada mesleğe ait her şeyi öğrendi. Okulu bitirdiğinde artık profesyonel bir gazeteciydi. Eğitimi de mesleğine büyük katkı sağladı. Yeni Gazete’den sonra Hürriyete geçti. 10 yıl sonra sorumlu yazı işleri müdürü olarak görev yapmaya başladı. Asil Nadirin Günaydın ve Tan gazetelerini almasıyla iki yıl genel yayın müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra tekrar Hürriyet`e döndü. Yayın koordinatörü, yayın direktörü olarak 2017 yılında görevini tamamladı.

Eczacı Nesrin Ercan`la evli olan Fikret Ercan, iki çocuk babası ve üç torun sahibidir. Seyahat etmeyi, yürüyüş yapmayı ve tenis oynamayı sever. BJK’da altı yıl yöneticilik üstlenen Ercan’ın “Basında 3 Patron 50 Yıl” isimli bir de kitabı yayımlanmıştır.

Ali Evren DOĞRUYönetim Kurulu Üyesi

1979 yılında Balıkesir Gömeç`te doğdu.

İlk ve orta öğrenimini İzmir Bornova körler okulunda, lise öğrenimini Gömeç  6 Eylül Lisesi’nde tamamladı. Ege Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu.

Kısa bir süre sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra, Türk Hava Yolları çağrı merkezinde  iletişim eğitimleri verdi.

Acunn.com’da köşe yazarlığı yaptı. “Yeniden Başlasın”, “Evrenle  Sıradışı” ve  “Sinek İkili” programlarını  hazırlayıp sundu.

Ali Evren Doğru, çalışma hayatına TV 8’de devam etmektedir.

Hasan GOCAYYönetim Kurulu Üyesi

1949 yılında İstanbulda doğdu. Orta öğrenimini İstanbul Atatürk Erkek Lisesinde, yüksek eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi`nde tamamladı.

İş hayatına 1970 yılında demir çelik sektöründe başladı. 1987de yün iplik üretimi, 1996da turistik otel yatırımcılığı, 1997`de otomotiv sektörlerinde olmak üzere çalışmalarını sürdürdü.

Hasan Gocay İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Murathan KALYONCUYönetim Kurulu Üyesi

Kalyon Holding’in genç kuşak yöneticilerinden olan Murathan Kalyoncu, Bilfen Çamlıca Anadolu Lisesi’nin ardından Londra’da bulunan Regents Üniversitesi’nde işletme eğitimi aldı. Lisans öğreniminin yanı sıra katıldığı çeşitli eğitim programları ve stajlarla Uluslararası Satın Alma ve Finans Yönetimi alanlarında uzmanlaştı.

Çalışma hayatına, İngiltere’de yaşadığı dönemde dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Dome Capital’de adım atan Murathan Kalyoncu, bir süre burada görev yaptıktan sonra yurda döndü ve Ağustos 2020’den itibaren Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi olara görevine başladı.

Murathan Kalyoncu, Kalyon Venture Capital ve Kalyon Holding çatısı altında üstlendiği sorumlulukların yanı sıra Young Guru Academy ve YGA Ortakları Vakfı bünyesinde gönüllü faaliyetler de yürütmektedir. İngilizce ve Almanca bilen Murathan Kalyoncu müzik, atletizm ve kayakla ilgilenmektedir.